Presidenti i EOC, Spyros Capralos viziton KOKSH

Presidenti i Komitetit Olimpik të Evropës, Spyros Capralos, i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm, Raffaelo Pagnozzi, kanë vizituar Komitetin Olimpik Kombëtar Shqiptar.


Presidenti i Komitetit Olimpik të Evropës, Spyros Capralos, i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm, Raffaelo Pagnozzi, kanë vizituar Komitetin Olimpik Kombëtar Shqiptar.

Drejtuesit e EOC-së u pritën nga presidenti i KOKSH, Fidel Ylli dhe Sekretari i Përgjithshëm Gerti Shima.

Ylli, duke falënderuar presidentin Capralos për vizitën ka shprehur gjithashtu mirënjohjen për bashkëpunimin e ngushtë dhe mbështetjen e pakursyer që Komiteti Olimpik Evropian po e jep për KOKSH në projekte të ndryshme me qëllim zhvillimin e sportit në Shqipëri.

Ylli e njohu mikun e tij me punën e realizuar deri tani nga KOKSH, si dhe me projektin ambicioz “Ekipet Sportive në Shkolla”për masivizimin e sportit në shkolla, projekt ky shume i vlerësuar nga te gjitha komitetet olimpike.

Nga ana e tij, presidenti Capralos dhe sekretari i Pagnozzi përgëzuan presidentin e KOKSH, Ylli për sukseset e arritura në kohë kaq të shkurtër.

Krerët e EOC-së së bashku me drejtuesit e KOKSH janë pritur gjithashtu në një takim të nivelit të lartë nga Kryeministri Edi Rama dhe Ministria e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu.

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…

Global 360

Osmani shpall të mërkurën ditë zie në Kosovë pas vrasjes së dy grave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën e 17 prillit ditë zie në vend, pas vrasjes së…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…