Netanyahu: Do të vazhdojmë derisa Hamasi të eliminohet!

Kryeministri izraelit vizitoi një qendër paraburgimi, ku zyrtarët e Hamasit po merren në pyetje nga Njësia 504 e IDF.


Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu vizitoi një qendër paraburgimi në jug të Izraelit, ku zyrtarët e Hamasit po merren në pyetje nga Njësia 504 e IDF.

Sipas zyrës së kryeministrit, Netanyahu u informua mbi punën e njësisë dhe procedurat e marrjes në pyetje.

Më pas ai u tha ushtarëve të njësisë se “ne do të vazhdojmë deri në fund, deri në fitore, derisa Hamasi të eliminohet”, edhe përballë presionit ndërkombëtar. “Asgjë nuk do të na ndalojë,” theksoi Netanyahu.

Ai shprehu gjithashtu vlerësimin e tij për punën e ushtrisë në Gaza, duke shtuar se “dje kishim një ditë shumë të vështirë“, kur 10 ushtarë u vranë në një pritë të Hamasit në veri të Rripit.

Lexo më shumë nga

Restaurohet Muzeu Etnografik i Krujës, Gonxhja: Trashëgimia kulturore mbështetje për ekonominë

Muzeu Etnografik i Krujës, i financuar nga Bashkimi Evropian, përmes programit EU4Culture, hapi dyert e tij për publikun.

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Restaurohet Muzeu Etnografik i Krujës, Gonxhja: Trashëgimia kulturore mbështetje për ekonominë

Muzeu Etnografik i Krujës, i financuar nga Bashkimi Evropian, përmes programit EU4Culture, hapi dyert e tij për publikun.