Nikolla mesazh urimi kreut të Parlamentit të Emirateve të Bashkuara Arabe

Kryetarja e Kuvendit uroi presidentin e Parlamentit të Emirateve të Bashkuara Arabe, Saqr Ghobash


Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, uroi presidentin e Parlamentit të Emirateve të Bashkuara Arabe, Saqr Ghobash, me rastin e Festës Kombëtare.

“Me rastin e Festës Kombëtare, në emër të Kuvendit të Shqipërisë dhe në emrin tim personal, ju uroj sinqerisht Ju, anëtarët e Këshillit Kombëtar Federal dhe të gjithë qytetarët e Emirateve të Bashkuara Arabe. Shfrytëzoj rastin për të shprehur kënaqësinë time për marrëdhëniet e ngushta e miqësore midis vendeve tona”, thuhet në mesazhine urimit të kryeparlamentares Nikolla.

Ajo shpreh besimin se bashkëpunimi parlamentar dhe shkëmbimi i vizitave në të gjitha nivelet do të vazhdojë të zhvillohet e forcohet për të mirën e të dy popujve.

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…

Global 360

Osmani: Qeveria dhe aleatët të ulen e të merren vesh për dinarin

Presidentja Vjosa Osmani ka deklaruar se problemi që lindi mes Qeverisë së Kosovës dhe ndërkombëtarëve në lidhje me rregulloren e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“Mes frikës dhe frymëzimit”, Maks Velo në studion time!

"Maksi qeshi, duke më thënë: Po të rrëfej diçka që s’ia kam thënë askujt më parë..."

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…