Qeveria britanike dhuron një flotë automjetesh për Sistemin Penitenciar në Shqipëri

22 minubusë dhe 15 makina elektrike iu dorëzuan Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve në Shqipëri, si pjesë e Projektit të Mbretërisë së Bashkuar për Reformën e Burgjeve.


Qeveria britanike dhuroi sot një flotë automjetesh për Sistemin Penitenciar në Shqipëri.

22 minubusë dhe 15 makina elektrike iu dorëzuan Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve në Shqipëri, si pjesë e Projektit të Mbretërisë së Bashkuar për Reformën e Burgjeve.

POSTIMI I AMBASADËS BRITANIKE

Qeveria britanike dhuroi sot një flotë automjetesh për Sistemin Penitenciar në Shqipëri.
Zëvendës Kryeministrja, Belinda Balluku ishte e pranishme në ceremoni dhe vlerësoi miqësinë mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar.

Ambasadori britanik Alastair King-Smith falenderoi Qeverinë shqiptare dhe në mënyrë të vecantë Ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja dhe tha se kjo dëshmon përkushtimin e të dy qeverive për të forcuar marrëdhenien mes dy vendeve.

22 minubusë dhe 15 makina elektrike iu dorëzuan Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve në Shqipëri, si pjesë e Projektit të Mbretërisë së Bashkuar për Reformën e Burgjeve.

?? I Qeveria britanike dhuroi sot një flotë automjetesh për Sistemin Penitenciar në Shqipëri.
Zëvendës Kryeministrja,…

Posted by British Embassy Tirana on Friday, November 24, 2023

“Artivizim për një transformim social të përgjegjshëm”

Qendra për Hapje dhe Dialog dhe Instituti Italian i Kulturës prezantuan ekspozitën e mjeshtrit ndërkombëtar Michelangelo Pistoletto

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Artivizim për një transformim social të përgjegjshëm”

Qendra për Hapje dhe Dialog dhe Instituti Italian i Kulturës prezantuan ekspozitën e mjeshtrit ndërkombëtar Michelangelo Pistoletto