Shqipëri-Mali i Zi, memorandum bashkëpunimi mes komiteteve olimpike

Në ambientet e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH) u firmos sot memorandumi i bashkëpunimit me Komitetin Olimpik të Malit të Zi.


Në ambientet e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH) u firmos sot memorandumi i bashkëpunimit me Komitetin Olimpik të Malit të Zi.

Delegacioni malazez kryesohej nga presidenti i Komitetit Olimpik të Malit të Zi, Dusan Simonovic dhe sekretari i përgjithshëm, Igor Vusurovic.

Pas ceremonisë, presidenti i KOKSH-it, Fidel Ylli sqaroi se, deri në fund të muajit dhjetor do të jenë firmosur të gjitha marrëveshjet e bashkëpunimit për shkëmbimin e eksperiencave mes vendeve.

Krerët e delegacionit malazez vlerësuan nga ana tjetër rolin e KOKSH-it dhe idesë për të krijuar lojëra rajonale duke e quajtur një hap përpara për të ardhmen e këtyre vendeve.

Në përmbyllje të takimit, të dyja delegacionet ndanë pikëpamjet e tyre lidhur me shkëmbimin e eksperiencave në sporte të ndryshme si noti, volejbolli, water-polo dhe basketbolli. (ATSH)

Veliaj vizitë në Itali, takon homologët e Veronës dhe Viçencës

Kryebashkiaku: “Zgjerojmë bashkëpunimin mes tre qyteteve për ‘Eco Tiranën’; së shpejti shtojmë shërbime të reja në Tiranë”

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“Nuk e kam shkelur kurrë ligjin dhe besimin e qytetarëve”

Kryebashkiaku i kryeqytetit: Drejtësia të bëjë punën e saj

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Veliaj vizitë në Itali, takon homologët e Veronës dhe Viçencës

Kryebashkiaku: “Zgjerojmë bashkëpunimin mes tre qyteteve për ‘Eco Tiranën’; së shpejti shtojmë shërbime të reja në Tiranë”