Wisner takon Peleshin: Lidhje të forta mes SHBA dhe Shqipërisë në fushën e mbrojtjes

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi zhvilloi takim me të ngarkuarin me punë të Ambasadës amerikane në Tiranë, David Wisner.


Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi zhvilloi takim me të ngarkuarin me punë të Ambasadës amerikane në Tiranë, David Wisner.

Në njoftimin e ambasadës amerikane në rrjetet sociale thuhet se Wisner u takua të premten me ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi për të pohuar lidhjet e forta mes Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë në fushën e mbrojtjes.

“Ata diskutuan nevojën e bashkëpunimit të vazhdueshëm në mbrojtje për të rritur sigurinë dhe stabilitetin rajonal”, vijon njoftimi.

“Shqipëria i ka dhënë mbështetje të fortë Ukrainës në vazhdën e pushtimit brutal të Rusisë, si dhe priti Defender 23 këtë vit. Ushtarët shqiptarë dhe amerikanë qëndrojnë krah për krah në Europë dhe Afrikë si partnerë që çojnë përpara paqen, ndaj ne jemi mirënjohës për shërbimin e tyre”, thuhet në njoftim.

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!

Global 360

Trump pa imunitet, gjyqtarja: Do të ndiqet penalisht!

Donald Trump është i pari ish-president që përballet me akuza penale.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

102-vjeçari që drejton shoqatën “Avni Rustemi” në Amerikë

102 herë që Vasil Malita ynë pret e përcjell shokë e miq, bashkatdhetarë të udhëve të atdheut e në emigracion.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!