I Ngarkuari me Punë i Ambasadës së Kinës, Wang Dexin, viziton Hasin

Wang pati një shkëmbim të thellë pikëpamjesh me kryebashkiakun Miftar Dauti mbi marrëdhëniet kino-shqiptare


I Ngarkuari me Punë i Ambasadës së Kinës, Wang Dexin, vizitoi Hasin.

Sipas njoftimi të ambasadës kineze, ai pati një shkëmbim të thellë pikëpamjesh me kryebashkiakun Miftar Dauti mbi marrëdhëniet kino-shqiptare, veçanërisht bashkëpunimin lokal midis dy vendeve.

Hasi është vendlindja e Maxhun Pekës, ish-ambasador i Shqipërisë në Kinë.

POSTIMI I AMBASADËS KINEZE

Më 4 shtator, I Ngarkuari me Punë Z. Wang Dexin vizitoi Hasin, 😊një qytet në verilindje të Shqipërisë, dhe pati një…

Posted by Chinese Embassy in Albania on Tuesday, September 5, 2023

Edhe Bashkia Has shkruajti rreth takimit

Sot Kryetari i Bashkisë Has z.Miftar Dauti priti në një takim miqësorë Ambasadorin e Kinës z.Wang Dexin. Të dy palët shkëmbyen pikëpamje mbi bashkëpunime dhe investime të mundshme në territorin e Bashkisë Has.

Posted by Bashkia HAS on Monday, September 4, 2023

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!

Global 360

Trump pa imunitet, gjyqtarja: Do të ndiqet penalisht!

Donald Trump është i pari ish-president që përballet me akuza penale.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

102-vjeçari që drejton shoqatën “Avni Rustemi” në Amerikë

102 herë që Vasil Malita ynë pret e përcjell shokë e miq, bashkatdhetarë të udhëve të atdheut e në emigracion.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!