AIDA: Ekspozita Ndërkombëtare e Ushqimit dhe Pijeve “Shanghai 2023”

Në 20 vitet e fundit, fuqia dhe ndikimi i Panairit CIFB në Kinë është ndjerë në mbarë botën


Agjencia Shqiptare e Zhvillimit të Investimeve (AIDA), njofton se në datat 14-16 gusht 2023, Qendra e Zhvillimit të Tregtisë së Kinës (CCDC), organizon Ekspozitën Ndërkombëtare të Ushqimit dhe Pijeve në Shanghai 2023 (CIFB), Kinë.

CIFB, është konsideruar si një panair tregtar ushqimesh dhe pijesh, me fokus në kontinentin aziatik, por në 20 vitet e fundit, fuqia dhe ndikimi i saj është ndjerë në mbarë botën.

Ekspozita, nuk është thjesht një platformë me prioritet të lartë për industrinë e ushqimit dhe pijeve për të lançuar dhe tregtuar produkte të reja, por gjithashtu një ekspozitë vjetore ku korporatat vendase promovojnë produktet, kapin teknologjinë më të fundit, tendencat, si dhe ndërtojnë rrjete bashkëpunime në të gjithë botën.

Për më shumë informacion mbi ekspozitën lutem vizitoni linkun: https://www.cifb-expo.com/en/situation.html

Lexo më shumë nga

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA