Miratohet marrëveshja me Sllovakinë për eliminimin e tatimit të dyfishtë

Në drejtimin e kryetares Mimi Kodheli, u mblodh ditën e sotme Komisioni për Politikën e Jashtme.

Dëgjesa me kandidatët për ambasadorë. Malaj në Kosovë, Canaj në Serbi dhe Qirko në Hungari

Në drejtimin e Kryetares, Mimi Kodheli, u mblodh ditën e sotme Komisioni për Politikën e Jashtme

Belgjika mbështetje Shqipërisë në rrugën drejt integrimit në BE

Me ftesë të kryetares së Delegacionit të Përhershëm në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, Mimi Kodheli,.

Njëvjetori i agresionit rus në Ukrainë, 15 gazetarë humbën jetën në luftë

UGSH: Solidaritet me reporterët që dhanë jetën për të thënë të vërtetën

Erion Veliaj: Shqipëria është me Ukrainën heroike!

Kryebashkiaku i kryeqytetit: Jam krenar që sot Tirana ka një rrugë me emrin “Ukraina e Lirë”!

Kuvendi i Shqipërisë: Admirim për rezistencën e popullit ukrainas!

Kuvendi i Shqipërisë dhe ambasada e Ukrainës në Tiranë zhvilluan sot një aktivitet sensibilizues me rastin e 1-vjetorit.

Hohmann: Deputetët, rol kyç në procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Tiranë, Christiane Hohmann priti dje në Shtëpinë e Europës deputetët e Komisionit të Integrimit Evropian dhe Komisionit Parlamentar të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri.

Yuri Kim takon drejtuesit e Komisionit Parlamentar për Punët e Jashtme, Mimi Kodheli dhe Tomor Alizoti

Ambasadorja Yuri Kim është takuar me drejtuesit e Komisionit Parlamentar për Punët e Jashtme, Kryetaren Mimi Kodheli dhe Zëvendës Kryetarin Tomor Alizoti.