Revista polake, “Tanie Loty”: Zbuloni Shqipërinë, thesari i fshehur i Evropës

Shqipëria është një vend i bukur që ofron plazhe të mrekullueshme, histori, kuzhinë të shijshme dhe peizazhe mahnitëse.

“Business Insider”: Shqipëria vendi i aventurave të paharrueshme

Revista polake “Business Insider”: Pse ia vlen të kaloni pushimet në Shqipëri?

Revista polake “MojChorzow”: Shqipëria, perla e pazbuluar e Evropës

Shqipëria ofron peizazhe të mahnitshme, histori dhe kulturë të pasur dhe ngrohtësinë e banorëve të saj vendas

Revista polake, “Tanie Loty”: Zbuloni Shqipërinë, destinacionin e aventurave të paharrueshme

Shqipëria iu ofron mundësinë për të zbuluar një nga vendet më magjepsëse në Evropë. Nga historia dhe kultura e pasur deri te peizazhet dhe plazhet spektakolare

Revista polake, “Tanie Loty”: Zbuloni Shqipërinë, destinacion unik me mikpritje legjendare

Shqipëria ofron jo vetëm plazhe dhe monumente, por edhe peizazhe natyrore mbresëlënëse.

“NaTemat”: Vizitoni Shqipërinë, një nga destinacionet më të bukura evropiane

Media polake: Shqipëria ka një potencial të madh për t’u bërë një fuqi turistike si Kroacia

“Wasza Turystyka”: Shqipëria tërheq gjithnjë e më shumë interesin e turistëve

Një rritje e kërkimeve me 86% dëshmon se turistët janë të interesuar për destinacione të reja turistike.

Media polake, “Tychy.pl”: Shqipëria një nga perlat e pazbuluara të Ballkanit

Shqipëria ka fituar popullaritet si një nga perlat e pazbuluara të Ballkanit, shkruan në një artikull e përditshmja polake “Tychy.pl”.

“Radio Eska”: Shqipëria destinacioni perfekt për pushime të përballueshme

Joanna Dembek shkruan në radiostacionin polak “Radio Eska”.

“HistMag”: Berati një ndër perlat e Shqipërisë

Berati, një qytet muze është një perlë e Shqipërisë dhe një nga qytetet më të vjetra të vendit i quajtur “Toka e Shqiponjave”, shkruan Magdalena Mikrut-Majeranek në një artikull të botuar në të përditshmen polake “HistMag”.