Qeveria Mitsotakis i mbijeton mocionit të mosbesimit

Nga 300 të pranishmit në sallë votuan pro vetëm 141 ligjvënës, numër i pamjaftueshëm për të rrëzuar qeverinë.

Rezoluta e PE: Mungesa e suksesit në dialogun Kosovë-Serbi dëmton besueshmërinë e BE-së

PE-ja i bëri thirrje Bashkimit Evropian që ta ndryshojë qasjen në dialog, në mënyrë që të ketë përparim.

Talat Xhaferi sot merr detyrën si kryeministër i Maqedonisë së Veriut

Për herë të parë në histori, sot në zyrën e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut do të jetë një shqiptar

Radio Evropa e Lirë: Rezutatet në Serbi, Vuçiç shpall fitore në zgjedhje

Serbia ka mbajtur të dielën zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare, lokale e krahinore.

Greqia dhe Turqia nënshkruajnë deklaratën për marrëdhënie të mira fqinjësore

Kjo lëvizje vjen menjëherë pas vizitës shumë të ndjekur të presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan në Athinë.

Dëshmitarët e krimeve të luftës në Bosnjë, të pambrojtur nga kërcënimet

Salahareviq ka dhënë dëshmi në gjyqe të krimeve të luftës

Skandal dhe tragjedi në Pire! Ekuipazhi i anijes hedh në det pasagjerin, ndërron jetë

Një ngjarje tragjike ndodhi mbrëmjen e së martës në portin e Pireut, në Greqi.

Presidenti malazez: Njohja e Kosovës është çështje e përfunduar për Malin e Zi

Presidenti Jakov Milatoviç tha se njohja e pavarësisë së Kosovës, anëtarësimi i Malit të Zi në NATO dhe sanksionet ndaj Rusisë janë çështje të përfunduara.

SHBA sanksionon zyrtarë të entitetit serb në Bosnjë-Hercegovinë

SHBA vendosi sanksione ekonomike kundër disa zyrtarëve të Republika Srpska

Deputeti grek përjashtohet nga partia e Mitsotakis pas komenteve për migrantët

Partia opozitare e majtë, Syriza i cilësoi si “raciste” deklaratat e deputetit grek