Bejko: Jam i vetmi kandidat demokrat i djathtë!

Kandidati i Partisë Demokratike për Tiranën, Roland Bejko ka votuar në shkollën “Gustav Mayer”.

Këlliçi: Votoni me ndërgjegje të pastër!

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë“, Belind Këlliçi votoi sot në qendrën e votimit të ngritur pranë shkollës “Dora D’Istria”.

Berisha: Ftoj qytetarët që ende nuk kanë votuar të votojnë

Kryetari i Komisionit të Rithemelimit pranë Partisë Demokratike, Sali Berisha bëri thirrje sot qytetarëve të shkojnë të votojnë.

King-Smith: Qytetarët të zgjedhin me kujdes se kë duan t’i përfaqësojnë

Ambasadori i Britanisë së Madhe dhe ekipet e monitorimit të kësaj ambasade ndodhen në zona të ndryshme

Nikolla: Dita kur flet populli!

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka votuar sot në shkollën “Kushtrimi i Lirisë”, në Tiranë.

Begaj: Këto zgjedhje janë të qytetarëve!

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj votoi sot pranë qendrës së votimit tek shkolla “Kongresi i Lushnjës” në Tiranë.

Rama: Momenti që të gjithë të thonë fjalën e tyre!

Kryeministri i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda Rama, votoi sot në qendrën e votimit në Surrel

Yuri Kim: Ushtroni të drejtën demokratike përmes votës!

Ambasadorja amerikane iu ka bërë thirrje autoriteteve që të zbatojnë rregullat dhe ligjet në mënyrë të drejtë dhe të barabartë.

Hohmann: Shfrytëzojeni të drejtën që keni!

Ambasadorja e Delegacionit të Bashkimit Europian, në Tiranë nga Elbasani ftoi qytetarët të votojnë

Rama: Përballë në 14 maj, ata të zonës së tmerrshme të plehrave në Porto Romano

Në takimin përmbyllës të fushatës elektorale të 14 majit në Durrës, Rama u shpreh se ata janë njësoj si ajo vatër infeksioni në politikën shqiptare.