“Si ke ndje, moj Zonja Shkodër?”, kënga himn e fushatës së jashtëzakonshme të Benet Becit

Një këngë e bukur, plot mesazhe “dashnie” për Shkodrën e kënduar mjeshtërisht dhe me një zë melodioz nga Irian Taraboshi

Veliaj: Koha për bashkim, ja projektet tona këtë mandat të ri

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, pas fitores në Tiranë, bëri thirrje për bashkim.

Rama: Rezultati është një mesazh i jashtëzakonshëm për t’u lexuar, jo për të festuar.

Kryetari i PS falënderoi çdo zgjedhës të djathtë që e dëgjoi mesazhin e tij për të mos dalë fare në votime,

Alma Hoxha: Me projektet tona do ta bëjmë bashkinë Përmet model të zhvillimit!

Partia Socialiste ka shpallur fitoren e kandidatëve për bashkitë e qarkut Gjirokastër.

Glover: Zgjedhjet e 14 Majit u administruan mjaft mirë!

Shefja e misionit të vëzhguesve të OSBE-ODIHR, Audrey Glover, për zgjedhjet e 14 majit

Zgjedhjet Vendore, Ervin Demo fiton Bashkinë Berat

Sipas rezultateve nga KQZ, Ervin Demo ka marrë 16580 vota, ose 61.47%.

Zgjedhjet Vendore, Rahim Spahiu fiton Bashkinë e Peshkopisë

Kandidati i PS-së Rahim Spahiu premtoi se do t’u shërbente të gjithë qytetarëve pa dallime partiake.

Zjedhjet Vendore, Sotiraq Filo fiton Bashkinë Korçë

Sipas rezultateve nga KQZ, Sotiraq Filo ka marrë 20996 vota, ose 60.63%.

Zgjedhjet Vendore, Eduard Duro fiton Bashkinë Devoll

Eduard Duro fitoi shumicën e votave kundrejt rivalit nga koalicioni “Bashkë Fitojmë“ Elvis Hajdërlli.

Zgjedhjet po legjitimojnë institucionet e reja të qeverisjes vendore në vend

Ndryshimi më i madh që ka ndodhur është konfigurimi i ri politik i këshillave bashkiakë.