Zgjedhjet Vendore, Rakip Suli fiton në Bashkinë Kamzë

Rakip Suli ka fituar mandatin e dytë nën logon e PS për bashkinë Kamzë, në zgjedhjet e 14 majit.

Begaj: Vota të numërohet drejt dhe pa vonesë!

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, falënderoi sot të gjithë qytetarët të cilët morën pjesë në procesin e votimit për zgjedhjet lokale të 14 majit.

Zgjedhjet Vendore, Blerim Shera fiton Bashkinë Vorë

Kandidati i PS-së ka fitur thellësisht në Vorë me 75% të votuesve.

Hohmann: Kryebashkiakët dhe këshilltarët bashkiakë, rol vendimtar në procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE!

Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Christiane Hohmann bëri të ditur se po vëzhgon në terren procesin zgjedhor,

Balluku: E rëndësishme të kemi një proces siç e meriton Shqipëria!

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë votoi sot pranë qendrës së votimit.

Xhaçka: Të ushtrojmë masivisht përgjegjësinë qytetare

Në gjithë vendin, sot mbahen zgjedhjet lokale prej nga do të dalin 61 kryetarët e ardhshëm të bashkive.

Beci: Ditë e rëndësishme për Shkodrën

Kandidati i PS-së për bashkinë e Shkodrës, Benet Beci votoi sot në Shkodër.

Alibeaj: Shqiptarët të votojnë për të bërë ndarjen e madhe nga e shkuara

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, votoi sot për zgjedhjet vendore

Veliaj: Vota është për të ardhmen e fëmijëve

Kryetari i bashkisë së Tiranës ka votuar sot në qendrën e votimit te Parku Olimpik

Vëzhguesit e ambasadës amerikane: Procesi të jetë transparent, i lirë dhe i sigurt

Ekipet e vëzhguesve të zgjedhjeve të Ambasadës së SHBA janë në të gjithë vendin