Balla takon në Uashington lushnjarin e shpallur “Mjeku më i mirë i Amerikës”

Gentian Toshkëzi, pinjoll i një familje atdhetare myzeqare, është shpallur si “Mjeku më i mirë i Amerikës” (America’s Best Doctor).


Ministri i Brendshëm Taulant Balla gjatë vizitës që po zhvillon në SHBA, u shpreh i entuziazmuar nga takimi që zhvilloi në Uashington me djalin nga Lushnja, Gentian Toshkëzi, pinjoll i një familje atdhetare myzeqare, i shpallur si “Mjeku më i mirë i Amerikës” (America’s Best Doctor).

Balla tha se, “ky ishte takimi më i bukur”, teksa e cilësoi rastin e Gentianit “si shembullin më të shkëlqyer të shqiptarëve që shkëlqejnë me arritjet dhe profesionalizmin e tyre”.

“Gentiani na bën krenarë të gjithëve. Sot ai drejton Departamentin e Neokirurgjisë në spitalin më të rëndësihëm të kryeqytetit amerikan në Uashington. E falenderoj pasi ka treguar atë që mund të bëjnë shqiptarët, duke arritur në nivelin më të lartë si profesionist, një doktor i shkëlqyer që i shërben jo vetëm amerikanëve, por gjithkujt që kërkon shërbime shëndetësore në një prej spitaleve më të rëndësishëm të Uashingtonit”, u shpreh Balla.

(ATSH)

#KrenarpërShqipërinë❤️🦅 Djali nga Lushnja Gentian Toshkëzi, pinjoll i një familje atdhetare myzeqare, i shpallur si “America’s Best Doctor” është shembulli i shkëlqyer i shqiptarëve që shkëlqejnë me arritjet dhe profesionalizmin e tyre🌟🌍👐🏼

Posted by Taulant Balla on Saturday, June 29, 2024

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA