Gazeta spanjolle, “Dimensión Noticias” : Zbuloni Shqipërinë, vendin më ekonomik evropian

Shqipëria, e vendosur në zemër të Evropës, njihet për historinë e saj të pasur, arkitekturën mbresëlënëse dhe kuzhinën e shijshme.


Zbuloni vendin më të lirë evropian për të udhëtuar, ku mund të shijoni një birrë për vetëm 1 euro. Tingëllon mahnitëse, apo jo? Por, ekziston një destinacion në kontinentin evropian ku çmimet janë aq të ulëta sa do të habiteni, shkruan e përditshmja spanjolle “Dimensión Noticias” (DTM).

Shqipëria, e vendosur në zemër të Evropës, njihet për historinë e saj të pasur, arkitekturën mbresëlënëse dhe kuzhinën e shijshme.

Por, ajo që e bën vërtet të veçantë është kostoja e ulët e jetesës, duke e bërë atë një vend ideal për udhëtarët me buxhet të limituar.

Imagjinoni të ecni nëpër rrugicat me kalldrëm, të vizitoni kështjellat shekullore dhe të shijoni gatimet tradicionale pa u shqetësuar për shpenzimet.

Në këtë vend, ju mund të shijoni kulturën vendase pa vuajtur pasojat e kostove të larta.

Përveç kësaj, ky destinacion ofron një shumëllojshmëri të gjerë aktivitetesh për të gjitha shijet.

Nga turnetë në vreshta e deri te shëtitjet me varkë në lumenjtë piktoreskë, ky vend ofron gjithçka për çdo lloj udhëtari.

Nëse jeni duke kërkuar për një destinacion të përballueshëm, por magjepsës, mos hezitoni të vizitoni këtë vend evropian.

Ju sigurojmë se nuk do të pendoheni dhe se do të përjetoni një eksperiencë të paharrueshme pa qenë nevoja të shpenzoni shumë.

Përgatisni valixhet dhe zbuloni gjithçka që ju ofron ky destinacion!

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.