UNDP Albania: Programi LNB po kontribuon në ngritjen e shërbimeve social

Programi LNB po kontribuon në ngritjen e shërbimeve sociale, në: Berat, Lushnjë, Dimal, Krujë, Shkodër, Vau i Dejës, Pogradec, Korçë dhe Devoll.


Në kuadër të workshop-it rajonal me tematikë barazinë gjinore dhe përfshirjen sociale, një grup specialistësh të programit zviceran të bashkëpunimit nga Ballkani Perëndimor e më gjerë, të zyrës qendrore të Agjencisë Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim (SDC) në Bernë, si dhe të Programit të Kombeve të Bashkuara “Askush të Mos Mbetet Pas”, të financuar nga #SDC, vizituan Qendra Komunitare në 9 bashki, ku programi #LNB po kontribuon në ngritjen e shërbimeve sociale: Berat, Lushnjë, Dimal, Krujë, Shkodër, Vau i Dejës, Pogradec, Korçë dhe Devoll.

Gjatë vizitave u prezantua dhe u diskutua me të pranishmit edhe modeli i shërbimeve sociale të bashkive, strukturat e ngritura, shërbimet që u ofrohen individëve dhe grupeve në nevojë, si dhe sfidat e hasura.

Lexo më shumë nga

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.