Manjani me biznesin bavarez: Konsolidojmë bashkëpunimin ekonomik

Zëvendësministrja e Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Olta Manjani mori pjesë në aktivitetin B2B që u zhvillua në Mynih


Zëvendësministrja e Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Olta Manjani mori pjesë në aktivitetin B2B që u zhvillua në Mynih, Gjermani, ku u takua me ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Bavarisë, Eric Beibwenger.

Gjatë takimit u zhvilluan diskutime në panel me bizneset shqiptare dhe bavareze, aktivitet i organizuar nga Shoqata e Bizneseve Bavareze, VBW.

Në cilësinë e bashkëkryetares së Komisionit të Përbashkët Shqipëri-Bavari, Manjani theksoi rolin e rëndësishëm që kanë bizneset në konsolidimin e bashkëpunimit ekonomik dhe forcimin e marrëdhënieve të vendeve tona, veçanërisht në sektorë prioritarë të ekonomisë sonë.

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.