“OneRegionOneMarket”, ambasadori Canaj merr pjesë pjesë në Konferencën e 8-të Rajonale në Novi Sad

Të pranishëm ishin edhe ministrat e Tregëtisë e Ekonomisë, Presidentët e Dhomave të Tregëtisë e Industrisë të Rajonit të Ballkanit


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, mori pjesë në Konferencën e 8-të Rajonale “OneRegionOneMarket-Plani i Bashkimit Europian për Ballkanin Perëndimor, si një Hap drejt integrimit të përbashkët të këtij Tregu Rajonal ballkanik në atë Europian”.

Të pranishëm ishin edhe ministrat e Tregëtisë e Ekonomisë, Presidentët e Dhomave të Tregëtisë e Industrisë të Rajonit të Ballkanit, si dhe mbi 150 përfaqësues të sipërmarrjeve e bizneseve që operojnë në tregun e Ballkanit Perëndimor.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE

Ambasadori Canaj mori pjesë në Konferencën e 8-të Rajonale “OneRegionOneMarket-Plani i Bashkimit Europian për Ballkanin Perëndimor, si një Hap drejt integrimit të përbashkët të këtij Tregu Rajonal ballkanik në atë Europian”, që u zhvillua sot në qytetin e Novi Sad.

Konferenca u ndoq me mjaft interes nga ministrat e Tregëtisë e Ekonomisë, Presidentët e Dhomave të Tregëtisë e Industrisë të Rajonit të Ballkanit, si dhe mbi 150 përfaqësues të sipërmarrjeve e bizneseve që operojnë në tregun e Ballkanit Perëndimor”.

Të pranishëm dhe mbajtën fjalime ishin dhe drejtues korporatash, instituteve financiare nga Europa dhe Bankës Qëndrore Europiane, si dhe asaj Botërore.

Ambasadori Canaj mori pjesë në Konferencën e 8-të Rajonale "OneRegionOneMarket-Plani i Bashkimit Europian për Ballkanin…

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Monday, April 15, 2024

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.