Diplomacia kulturore, ambasadorja Hajdaraga takim me ministren e Kulturës së Greqisë

Ambasadorja e Shqipërisë në Greqi zhvilloi një takim me Ministren e Kulturës së Greqisë, Lina Mendoni.


Ambasadorja e Shqipërisë në Greqi, Luela Hajdaraga zhvilloi të premten (5 prill) një takim me Ministren e Kulturës së Greqisë, Lina Mendoni.

Gjatë takimit u diskutua mbi mundësitë për të forcuar më shumë bashkëpunimin kulturor mes dy vendeve.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE

Ambasadorja e Republikës së Shqipërisë, znj. Luela Hajdaraga zhvilloi një takim me Ministren e Kulturës së Greqisë, znj. Lina Mendoni.

Gjatë këtij takimi – që kishte në fokus diplomacinë kulturore – u diskutua mbi mundësitë për të forcuar më shumë bashkëpunimin kulturor mes dy vendeve dhe për realizimin e projekteve të përbashkëta kulturore, në të ardhmen.

Ambasadorja e Republikës së Shqipërisë, znj. Luela Hajdaraga zhvilloi një takim me Ministren e Kulturës së Greqisë, znj….

Posted by Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Greqi on Friday, April 5, 2024

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.