Pirdeni: Të angazhuar për një administratë që i përgjigjet sfidave të kohës

Ministrja e Shtetit për Administratën Publike dhe Antikorrupsionin takim me vajzat e ekselencës në shërbimin civil.


Ministrja e Shtetit për Administratën Publike dhe Antikorrupsionin, Adea Pirdeni, në një postim në rrjetet sociale ka ndarë foto nga takimi me vajzat e ekselencës në shërbimin civil.

Ministrja Pirdeni theksoi në takim angazhimin e qeverisë për krijimin e një administrate që i përgjigjet sfidave të kohës. Ajo konfirmoi angazhimin e burimeve njerëzore në administratë për të vijuar procesin e transformimit të administratës, si një aset i çmuar i institucioneve shtetërore.

“Me vajzat fantastike të Programit të Ekselencës, folëm për rrugëtimin e tyre të deritanishëm në administratë, si dhe pritshmëritë për një administratë që i përgjigjet sfidave të kohës”, shkruan Pirdeni.

“Shprehëm angazhimin tonë për të vazhduar një proces transformimi të administratës, që ofron të gjitha kushtet që ato të vazhdojnë të jenë një aset i çmuar i institucioneve shtetërore”, përfundon postimin e saj, ministrja e Shtetit për Administratën Publike dhe Antikorrupsionin, Adea Pirdeni.

Gazheli: Porto Romano, pikë orientimi për tregun rajonal

Volumet e përpunuara për muajin prill, priten të arrijnë në 270 mijë tonë kargo të ngurta dhe në 120 mijë…

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Gazheli: Porto Romano, pikë orientimi për tregun rajonal

Volumet e përpunuara për muajin prill, priten të arrijnë në 270 mijë tonë kargo të ngurta dhe në 120 mijë…