Përmeti epiqendër e sportit në fundjavë

Rama ndan fotot: Një përvojë e jashtëzakonshme treditore


Kryeministri Edi Rama ka ndarë këtë të hënë, fotografi të disa momenteve të bukura të fundjavës në Përmet, e cila u kthye në epiqendër të sportit.

Në fotot e publikuara nga Kreu i Qeverisë në fokus është sporti i rafting përgjatë lumit Vjosa dhe pamjeve piktoreske që shoqërojnë udhën lumit të fundit të egër të Evropës, po ashtu, edhe çiklizmi në rrugët gjarpëruese dhe karakteristike të Përmetit dhe mbrëmjet muzikore për të “kurorëzuar” fundjavën sportive në qytetin në jug të vendit.

“Disa prej momenteve më të bukura të kësaj fundjave në Përmetin që u kthye epiqendër e sporteve natyrore me kampionatin e rafting në Vjosë dhe me shumë eksperienca ekoturistike duke ofruar një përvojë të jashtëzakonshme tre ditore”, shkruan Kryeministri Edi Rama.

📸😍Disa prej momenteve më të bukura të kësaj fundjave në Përmetin që u kthye epiqendër e sporteve natyrore me kampionatin…

Posted by Edi Rama on Monday, March 25, 2024

Lexo më shumë nga

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…