Aktivitetet në 2024, ambasadorja Hajdaraga takim me Lidhjen e Gruas Shqiptare në Greqi

Në ambientin e jashtëm të Ambasadës u mboll një mimozë – pema e parë e komunitetit shqiptar në Greqi.


Ambasadorja e Shqipërisë në Greqi, Luela Hajdaraga, mirëpriti në ambientet e Ambasadës kryesinë e shoqatës së Lidhjes së Gruas Shqiptare në Greqi.

Biseda u fokusua mbi planin e aktiviteteve të shoqatës për vitin 2024 dhe për zhvillimin e aktiviteteve të përbashkëta kulturore me Ambasadën.

Në fund të këtij takimi, me nismë të shoqatës, në ambientin e jashtëm të Ambasadës u mboll një mimozë – pema e parë e komunitetit shqiptar në Greqi.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË GREQI

Ambasadorja e Republikës së Shqipërisë në Greqi, znj. Luela Hajdaraga mirëpriti në ambientet e Ambasadës kryesinë e shoqatës së Lidhjes së Gruas Shqiptare në Greqi – Σύνδεσμος Αλβανίδων Γυναικών στην Ελλάδα.

Gjatë këtij takimi u bisedua mbi planin e aktiviteteve të shoqatës për vitin 2024 dhe për zhvillimin e aktiviteteve të përbashkëta kulturore me Ambasadën.

Në fund të këtij takimi, me nismë të shoqatës, në ambientin e jashtëm të Ambasadës u mboll një mimozë – pema e parë e komunitetit shqiptar në Greqi.

Mimoza simbolizon delikatesën, energjinë, vitalitetin dhe fuqinë femërore. Mbjellja e një peme i shërben së nesërmes dhe përçon mesazhin që ai që mbjell pemë dëshiron të mirën e të tjerëve dhe një të ardhme sa më të mirë të përbashkët.

Falënderojmë shoqatën për këtë dhuratë simbolike.

Ambasadorja e Republikës së Shqipërisë në Greqi, znj. Luela Hajdaraga mirëpriti në ambientet e Ambasadës kryesinë e…

Posted by Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Greqi on Friday, March 1, 2024

CMG: Shpresojmë që ShBA të mbajë përgjegjësi esenciale pas vizitës së Yellen-it

Sekretarja e Thesarit e ShBA-së Janet Yellen, të martën përfundoi vizitën e saj në Kinë

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

CMG: Shpresojmë që ShBA të mbajë përgjegjësi esenciale pas vizitës së Yellen-it

Sekretarja e Thesarit e ShBA-së Janet Yellen, të martën përfundoi vizitën e saj në Kinë