Parada më 28 Nëntor në Tiranë, Taravari: Veliaj, kryebashkiak i gjithë shqiptarëve

Veliaj: Tirana i mirëpret të gjithë qytetarët e Gostivarit të festojmë së bashku 111-vjetorin e Pavarësisë


Gjithçka po bëhet gati për të mikpritur më 28 nëntor shqiptarët nga e gjithë bota për të festuar 111-vjetorin e Pavarësisë me një Paradë madhështore.

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka postuar në profilin e tij edhe një videomesazh të Kryetarit të Komunës së Gostivarit, Arben Tavari, teksa nënvizon se Tirana i mirëpret të gjithë në Paradën e Shqiptarëve më 28 Nëntor.

“Unioni i bashkive shqiptare në rajon, këtë vit do të festojë 28 Nëntorin në Tiranën që na bën krenarë! Erion Veliaj, qytetar nderi i Gostivarit dhe kryebashkiak i gjithë shqiptarëve na pret aty, në shtëpinë e tij të madhe, në Tiranë, për të festuar ashtu siç dinë vetëm shqiptarët. Ju ftoj dhe ju pres të takohemi në Tiranë më 28 nëntor! Le të fillojë festa”, thotë kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari.

Faleminderit miku im, Arben Taravari! ??

Tirana i mirëpret të gjithë qytetarët e Gostivarit të festojmë së bashku 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë ? në Paradën e Shqiptarëve më 28 Nëntor??, ku do jemi 1 zemër kuq e zi.❤️?

Posted by Erion Veliaj on Sunday, November 19, 2023

Lexo më shumë nga

Koçiu: Njësi e lëvizshme për dhurim vullnetar të gjakut

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar në kuadër të Ditës Ndërkombëtare…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Koçiu: Njësi e lëvizshme për dhurim vullnetar të gjakut

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar në kuadër të Ditës Ndërkombëtare…