Ambasada e Zvicrës: “Albergo Difuso”, një kapitull i ri për turizmin shqiptar!

Ky model i lindur në Itali rijetëson qytete dhe lagje të vjetra dhe historike, krijon shërbime të mikpritjes


Një kapitull i ri për turizmin shqiptar: “Albergo Difuso” hapet për herë të parë në Kalanë e Krujës!

“Ky model i lindur në Itali rijetëson qytete dhe lagje të vjetra dhe historike, krijon shërbime të përbashkëta të mikpritjes, dhe mundëson që vizitorët të shijojnë një përvojë autentike”, shkruan Ambasada e Zvicrës në Shqipëri, në postimin e saj në rrjetet sociale.

POSTIMI I AMBASADES ZVICERANE

Një kapitull i ri për turizmin shqiptar: “Albergo Difuso” hapet për herë të parë në Kalanë e Krujës! Ky model i lindur në Itali rijetëson qytete dhe lagje të vjetra dhe historike, krijon shërbime të përbashkëta të mikpritjes, dhe mundëson që vizitorët të shijojnë një përvojë autentike. Jemi mirënjohës që puna e projektit tonë RISIAlbania gjeti një bashkëpunim fantastik midis aktorëve publikë dhe privatë dhe solli këtë markë të sukseshme në Shqipëri

Një kapitull i ri për ? turizmin shqiptar: '??????? ???????' hapet për herë të parë në Kalanë e Krujës! Ky model i…

Posted by Embassy of Switzerland in Albania on Friday, June 23, 2023

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…