8-vjetori i votimit të amendamenteve kushtetuese, Ambasada e SHBA: Reforma në Drejtësi po jep rezultate

Ambasada amerikane, në Tiranë në 8-vjetorin e miratimit të amendamenteve kushtetuese që i hapën rrugën Reformës në Drejtësi, theksoi se kjo e fundit po jep rezultate.

Ambasadori i Holandës: Bashkëpunimi politik, i rëndësishëm për integrimin në BE

Ambasadori i Holandës në vendin tonë, Reinout Vos gjatë qëndrimit në Korçë u shpreh i impresionuar për arritjet e Shqipërisë, ndërsa nënvizoi se duhet akoma punë.

Përvjetori i Revolucionit Grek, ambasadorja Kamitsi: Simbol i përjetshëm i një kombi

Ambasada e Greqisë në Shqipëri festoi 203-vjetorin e Revolucionit Grek të 1821-shit. Merr pjesë Presidenti Begaj.

Delegacioni i Parlamentit në SHBA, Ambasada Amerikane: Kënaqësi të shohësh përfaqësuesit e zgjedhur shqiptarë së bashku

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar lidhur me vizitën e delegacionit të deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë të cilët ndodhen në SHBA.

Gonzato takon Ballën: Sundimi i ligjit, çelësi për përshpejtimin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Silvio Gonzato zhvilloi sot një takim me ministrin e Brendshëm, Taulant Balla.

Situata në parlament, Ambasada italiane: Nxisim shumicën dhe opozitën të punojnë së bashku

Ambasada e Italisë në vendin tonë ka reaguar në lidhje me zhvillimet më të fundit në Parlament

Ambasada britanike: Punonjësit e sistemit të drejtësisë të jenë të lirë të kryejnë punën e tyre

Ambasada e Britanisë së Madhe reagoi lidhur me kërcënimet kundër hetuesve, prokurorëve dhe gjyqtarëve në Shqipëri.

Ambasadorja e Zvicrës viziton Mirditën, takim me kryetarin Mëlyshi

Ambasadorja e Zvicrës në vendin tonë Ruth Huber zhvilloi një takim në bashkinë e Mirditës.

Balla: Modernizim sipas standardeve gjermane i policisë së qarkullimit rrugor

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla priti në një takim ambasadorin e ri gjerman në Tiranë, Karl Bergner.

Gjeneralmajor Arben Kingji: Turqia, një nga bashkëpunëtorët kryesorë në fushën e mbrojtjes!

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA vizitoi anijen TCG Bayraktar me ftesë të Ambasadorit turk Tayyar Kağan Atay