Piktori i famshëm Maximiliano Bagnasco viziton Muzeun “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në Krujë

Maxi Bagnasco po realizon në Tiranë muralin gjigant të yllit botëror të futbollit, Lionel Mesi


Piktori muralist argjentinas me famë botërore, Maximiliano Bagnasco, vizitoi Muzeun “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në Krujë, ku u njoh nga afër me historinë dhe jetën e Heroit Kombëtar të Shqiptarëve.

Maxi, i cili po realizon në Tiranë muralin gjigant kushtuar yllit botëror të futbollit, Lionel Mesi, shoqërohej nga piktori i njohur, Helidon Haliti, kreu i VIZART, i cili drejton edhe projektin “Murafest 2023”, për pikturat murale.

?Vizitori i ditës!

Ditën e some, Muzeu Gjergj Kastrioti Skënderbeu në Krujë??,u vizitua nga artisti argjentinas me famë…

Posted by Muzeu Historik dhe Etnografik, Krujë on Sunday, June 4, 2023

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku

Global 360

Osmani në Turqi për Forumin Diplomatik të Antalias

Me ftesë të Presidentit Recep Tayyip Erdogan, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku