Themelohet Shoqata e Studentëve Shqiptarë në Kinë

I ngarkuari me Punë i Ambasadës së Kines, Wang Dexin, mori pjesë në ceremoninë e themelimit të Shoqatës


Themelohet Shoqata e Studentëve Shqiptarë në Kinë. I ngarkuari me Punë i Ambasadës së Kines, Wang Dexin, mori pjesë në ceremoninë e themelimit të Shoqatës.

Sipas Presidentit të Shoqatës, Artanit, Shqipëria dhe Kina janë miq dhe partnerë të mirë dhe të përjetshëm. Miqësia kino-shqiptare ka qenë gjithnjë e më të fortë.

POSTIMI I AMBASADES SE KINES

Urime të përzemërta për themelimin zyrtar të Shoqatës së Studentëve Shqiptarë në Kinë!

Më 24 maj, Chargé d’Affaires Wang Dexin mori pjesë në ceremoninë e themelimit të Shoqatës dhe ?vlerësoi lart për kontributet e dhëna nga studentët për miqësinë mes Kinës?? dhe Shqipërisë?? dhe zhvillimin e marrëdhënieve dypalëshe.

Artani, president i Shoqatës, dhe përfaqësues të brezit të vjetër të studentëve shqiptarë theksuan se Shqipëria dhe Kina janë miq dhe partnerë të mirë dhe të përjetshëm. Miqësia kino-shqiptare ka qenë gjithnjë e më të fortë.

?Shpresojmë se në të ardhmen, gjithnjë e më shumë të rinj do të shkojnë në Kinë për të studiuar dhe jetuar, për të përjetuar Kinën e vërtetë tredimensionale, për të përjetuar kulturën kineze të hapur dhe gjithëpërfshirëse dhe për t’u bërë misionar të miqësisë kino-shqiptare në epokën e re.?

?Urime të përzemërta për themelimin zyrtar të Shoqatës së Studentëve Shqiptarë në Kinë! Më 24 maj, Chargé d’Affaires…

Posted by Chinese Embassy in Albania on Thursday, May 25, 2023

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…