King-Smith: Qytetarët të zgjedhin me kujdes se kë duan t’i përfaqësojnë

Ambasadori i Britanisë së Madhe dhe ekipet e monitorimit të kësaj ambasade ndodhen në zona të ndryshme


Ambasadori i Britanisë së Madhe, Alastair King-Smith dhe ekipet e monitorimit të kësaj ambasade ndodhen në zona të ndryshme në të gjithë Shqipërinë për të vëzhguar procesin e votimit dhe numërimit.

Ambasada britanike në një postim në rrjetet sociale shprehet se “inkurajojmë të gjithë të japin votën e tyre dhe ta bëjnë zërin e tyre të dëgjohet”.

POSTIMI I AMBASADORIT KING-SMITH

Vëzhgimi i zgjedhjeve vendore në Shqipëri me ekipet e ambasadës në të gjithë vendin. Shpresoj që të gjithë qytetarët shqiptarë të përfitojnë nga kjo mundësi e rëndësishme për të zgjedhur me kujdes se kë duan t’i përfaqësojnë për katër vitet e ardhshme në nivel lokal. 14 Maj2023

Stafi i Ambasadës i është bashkuar gjithashtu ODIHR-it, organizatës ndërkombëtare që monitoron zgjedhjet vendore.

Ndërsa Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar po mbështet disa organizata lokale të shoqërisë civile për të monitoruar procesin.

Koçiu: Njësi e lëvizshme për dhurim vullnetar të gjakut

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar në kuadër të Ditës Ndërkombëtare…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Koçiu: Njësi e lëvizshme për dhurim vullnetar të gjakut

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar në kuadër të Ditës Ndërkombëtare…