Kumbaro: Drejtoresha e UNESCO-s, e befasuar me Muzeun e Përgjimeve Sekrete “Shtëpia me gjethe”

Ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro dhe Drejtoresha e Përgjithshme të UNESCO-s, Audrey Azoulay, vizituan “Shtëpinë me gjethe”.


Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro, së bashku edhe me Drejtoreshën e Përgjithshme të UNESCO-s, Audrey Azoulay, vizituan Muzeun e Përgjimeve Sekrete, “Shtëpia me gjethe”.

“Muzeu për më tepër u vlerësua me çmimin “Muzeu i Këshillit të Europës” për vitin 2020 ??, që do të lërë përshtypje të pashlyeshme edhe në kujtesën e mikeshës Azoulay”, shkruan Kumbaro.

Postimi i Ministres Kumbaro

? Kënaqësia e përfundimit të turit shqiptar ???? të Drejtoreshës së Përgjithshme të UNESCO-s Audrey Azoulay me një vizitë në ??Muzeun e Përgjimeve Sekrete, “Shtëpia me gjethe”, një nga projektet më sfiduese që kam pasur fatin të drejtoj dhe shembulli më i mirë i bashkëpunimit mes profesionistëve dhe pasionantëve të kulturës, i cili për më tepër u vlerësua me çmimin “Muzeu i Këshillit të Europës” për vitin 2020 ??, që do të lërë përshtypje të pashlyeshme edhe në kujtesën e mikeshës Azoulay.

???? Konceptuam punë të mira në këtë vizitë dy ditore, ndësa bëhemi për fillimin e projekteve të reja në mjedis siç është përfshirja e Vjosës dhe degëve të saj në listën e pasurive natyrore botërore të mbrojtura nga Unesco!

? Kënaqësia e përfundimit të turit shqiptar ???? të Drejtoreshës së Përgjithshme të UNESCO-s Audrey Azoulay me një…

Posted by Mirela Kumbaro Furxhi on Saturday, February 18, 2023

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…

Global 360

Osmani: Të mbështetet Ukraina, të mos shpërblehet agresioni i Rusisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur fjalimin përmbyllës në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër ku morën pjesë…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…