Promovimi i rolit të gruas në futboll, ambasadori Bucci pret Blerina Bajkon

Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Fabrizio Bucci priti Blerina Bajkon, Drejtore e Komunikimit me jashtë të klubit Partizani.


Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Fabrizio Bucci priti para disa ditësh në një takim Blerina Bajkon, Drejtore e Komunikimit me jashtë, pranë klubit Partizani.

“Marrëdhënia mes Italisë dhe Shqipërisë do të forcohet edhe më shumë me perspektivën e nxitjes së ekipit të femrave dhe inkurajimit të integrimit më të madh të rolit të tyre në futboll”, shkruan ambasada italiane në rrjetet sociale.

Postimi i Ambasadës Italiane në Tiranë

𝗡𝗷𝗲̈ 𝘃𝗲̈𝘀𝗵𝘁𝗿𝗶𝗺 𝗱𝗿𝗲𝗷𝘁 𝗻𝗷𝗲̈ 𝘁𝗲̈ 𝗮𝗿𝗱𝗵𝗺𝗲𝗷𝗲 𝗶𝘁𝗮𝗹𝗼-𝘀𝗵𝗾𝗶𝗽𝘁𝗮𝗿𝗲 𝗻𝗲̈ 𝗽𝗿𝗼𝗺𝗼𝘃𝗶𝗺𝗶𝗻 𝗲 𝗿𝗼𝗹𝗶𝘁 𝘁𝗲̈ 𝗴𝗿𝘂𝗮𝘀 𝗻𝗲̈ 𝗯𝗼𝘁𝗲̈𝗻 𝗲 ⚽️ .

Ambasadori Fabrizio Bucci priti në një takim Blerina Bajkon, Drejtore e komunikimit me jashtë pranë klubit Partizani.
Marrëdhënia mes 🇮🇹 dhe 🇦🇱 do të forcohet edhe më shumë me perspektivën e nxitjes së ekipit të femrave dhe inkurajimit të integrimit më të madh të rolit të tyre në futboll 🤝.

Në 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣ ju presin shumë surpriza, të gjitha tërësisht #italiane❗️
#qëndronigati #javaeItalisë #diplomacianësport #futboll #futbollfemëror

🇮🇹| 𝗨𝗻𝗼 𝘀𝗴𝘂𝗮𝗿𝗱𝗼 𝗮 𝘂𝗻 𝗳𝘂𝘁𝘂𝗿𝗼 𝗶𝘁𝗮𝗹𝗼-𝗮𝗹𝗯𝗮𝗻𝗲𝘀𝗲 𝗻𝗲𝗹𝗹𝗮 𝗽𝗿𝗼𝗺𝗼𝘇𝗶𝗼𝗻𝗲 𝗱𝗲𝗹 𝗿𝘂𝗼𝗹𝗼 𝗱𝗲𝗹𝗹𝗲 𝗱𝗼𝗻𝗻𝗲 𝗻𝗲𝗹 𝗺𝗼𝗻𝗱𝗼 𝗱𝗲𝗹 ⚽️ .

L’Ambasciatore…

Posted by Ambasciata d'Italia a Tirana on Monday, January 16, 2023

Sulmi kibernetik nga Irani, Shqipëria plan strategjik për sigurinë e informacionit

Autoritetet publikuan sot planin strategjik për sigurinë e informacionit, pas sulmit kibernetik të ardhur prej Iranit

Global 360

A do të ndikojë tërmeti në zgjedhjet e 14 majit në Turqi?

Erdogan ka shpallur një gjendje të jashtëzakonshme tre-mujore pas katastrofës së tërmetit vdekjeprurës.

Diplovista

Ambasadori Alastair King-Smith: Shqipëria historikisht është lidhur me Mbretërinë e Bashkuar

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar Alastair King-Smith, në një intervistë mbrëmjen e sotme për Grida Dumën në “Top Story”, ka…

Gjeopolitika

Erdogan: Nuk ka anëtarësim në NATO për Suedinë!

Deklarata e vjen pas protestës së mbajtur në Stokholm, ku u dogj edhe një kopje e Kuranit, librit të shenjtë…

OPED

“Serbia 2022”, në gjunjë nga Moska dhe barikadat antiperëndimore!

Gjeneral Piro Ahmetaj është ekspert për SK, Rajonin dhe NATO, Zv/Pesident i Këshillit të Atlantikut dhe Ish: Këshilltar i Presidentit të…

Profil

Mit’hat Frashëri, avokati i shquar i Shqipërisë

Kemi marrë nga një shqiptar i Amerikës, Z. Lumo Skëndo, një thirrje në favor të pavarësisë së vendit të tij…

Masmedia

Si shpëtoi për 30 vjet Matteo Messina Denaro, kryemafiozi i Cosa Nostra

Kreu i Cosa Nostra-s dhe i arratisuri kryesor italian nuk gjendej prej 30 vitesh, edhe pse tashmë diheshin shumë gjëra…