Piramida e Tiranës nderohet me një tjetër çmim nga juria prestigjoze

Projekti i transformimit të Piramidës së Tiranës ka marrë një tjetër çmim prestigjoz nga juria e WAN Awards EMEA

Piramida në fokusin e transmetuesit publik gjerman: Është kthyer në qendër të teknologjisë së lartë, përçon mesazhin e lirisë

Transformimi i Piramidës në qendrën më të madhe teknologjike në rajon ka qenë në qendër të MDR, transmetuesit publik gjerman.

Piramida në Tiranë: Dikur muze për Enver Hoxhën, sot qendër e teknologjisë

Përurimi i Piramidës u bë më 16 tetor 2023, kur në Tiranë u mbajt Samiti i Procesit të Berlinit

“Trend Hunter”: Ndryshimi i jashtëzakonshëm i Piramidës së Tiranës

MVRDV projektoi Piramidën e re të Tiranës në Shqipëri të realizuar në bashkëpunim me IRI Architecture.

“Designboom”: Piramida e Tiranës, transformimi dramatik i muzeut të diktatorit

E përditshmja italiane “Designboom” shkruan për transformimin e Piramidës si një qendër e re kulturore

Veliaj: Piramida e Tiranës do të jetë një qendër e teknologjisë për të rinjtë

Piramida e Tiranës u inaugurua në përmbyllje të punimeve të samitit të Procesit të Berlinit që u mbajt në kryeqytetin shqiptar

Transformimi i Piramidës, befasohet kryeministri holandez

Kryeministri i Holandës Mark Rutte është gjendur i befasuar nga transformimi i Piramidës në një kohë rekord

Piramida do të presë samitin e Procesit të Berlinit

Kjo datë do të jetë dhe dita e inaugurimit zyrtar të saj. Veliaj: Shembulli më i mirë i transformimit urban

Veliaj: Hapet në tetor Piramida, qendra më e madhe e teknologjisë digjitale në Ballkan

Piramida do t’i shërbejë plot 4000 fëmijëve që përfitojnë nga projektet e përbashkëta mes Fondacionit Shqiptaro-Amerikan dhe qeverisë shqiptare.

“Reuters” shkrim për transformimin e Piramidës në qendër digjitale për të rinjtë

Agjencia e njohur ndërkombëtare e lajmeve, “Reuters”, i ka kushtuar një artikull të veçantë zhvillimit të Tiranës dhe transformimit të Piramidës.