Vullnetarizmi, diplomatja amerikane ndan përvojat me nxënësit e shkollës “Mihal Grameno”

Ajo ndau foto dhe histori nga koha si vullnetare e Korpusit të Paqes që e çoi në Nepal dhe Vanuatu

Denaj pret Wisner: Diskutuam mbi projektet e USAID!

Ministrja e Bujqësisë, Anila Denaj priti Të Ngarkuarin me Punë në Ambasadën e SHBA, David Wisner dhe drejtuesen e USAID në Shqipëri, Mischere Kawas.

Rritja e turizmit në Shqipëri, Kumbaro takon Wisner

I Ngarkuari me Punë i Ambasadës së SHBA në Tiranë, David Wisner dhe drejtuesja e USAID-it në Shqipëri, Mischere Kawas u takuan me ministren e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro

Kawas: Parlamenti rol thelbësor në luftën kundër korrupsionit

Zëvendësshefja në detyrë e Misionit të SHBA në Tiranë dhe drejtuesja e USAID/Albania, Mischere Kawas mori pjesë në konferencën e Institutit Demokratik Kombëtar (NDI) në Shqipëri

“Samiti për Demokraci”, Elisa Spiropali takon ambasadoren amerikane, Yuri Kim

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, priti Ambasadoren Amerikane Yuri Kim, Drejtorin për Çështjet Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatimit të Ligjit, Z. Benjamin A. Rockwell, dhe Shefen e USAID, Zj.Mischere Kawas.