Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Raporti vjetor i NATO-s: Prania e aleancës në Kosovë, kyçe për Ballkanin

Tani misioni i KFOR-it i ka 4.700 pjesëtarë në Kosovë, përfshirë edhe forcën rezervë.

Ambasadori Malaj takon Komandantin e KFOR në Kosovë

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë zhvilloi një takim me Komandantin e KFOR, Gjeneralmajor Ozkan Ulutas.

KFOR rrit praninë ushtarake në kufi me Serbinë, mbërrijnë trupa shtesë nga Britania e Rumania

KFOR ka njoftuar se 200 ushtarë britanikë dhe më shumë se 13O nga Rumania kanë mbërritur në Kosovë, duke rritur praninë e trupave në kufi me Serbinë.

Situata në veri të Kosovës, Rama: Duhet qëndrim më i fortë i NATO-s nëpërmjet KFOR-it

Kryeministri Rama zhvilloi një bashkëbisedim me eksperten e Qendrës Europiane të Këshillit të Atlantikut, Rachel Rizzo

Shqipëria vijon misionin si pjesë e KFOR në Kosovë

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi: Efektivët tanë u nderuan me medalje nga NATO

Shtëpia e Bardhë publikon raportin, ja sa është numri i ushtarëve amerikanë në Kosovë

Shtëpia e Bardhë ka publikuar raportin vjetor të Kompetencave të Luftës rreth dislokimeve të Forcave të Armatosura të Shteteve të Bashkuara të pajisura për luftim.

Peleshi: Trupat shqiptare, kontribut të rëndësishëm në misionin e KFOR-it

Trupat e Forcave të Armatosura po japin një kontribut të rëndësishëm në misionin e KFOR-it në Kosovë.

Forcat Ushtarake Shqiptare në misionin e KFOR-it në Kosovë

Efektivat e FARSH shërbejnë në misione në Letoni, Bullgari, Sudanin e Jugut dhe Bosnjë-Hercegovinë.

KFOR: Gjendja e sigurisë në Kosovë është e paqëndrueshme dhe e paparashikueshme

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, Angelo Michele Ristuccia, në takimin e krerëve ushtarak të NATO-s në Bruksel