Emanuel Makron dhe imazhi golist

Ai ishte i vetmi lider europian që u ngritj kundër Putinit duke mos u përkulur para kërcënimeve të parreshtura të diktatorit të kuq

”Le Figaro”: Rama vlerëson partneritetin me Francën

“Nuk mund të jesh pro evropian dhe të mos jesh pro francez”, deklaroi Edi Rama në frëngjisht gjatë një vizite në Elysee

Macron: Mbështetje Shqipërisë për integrimin evropian

Presidenti francez Emmanuel Macron përsëriti sot angazhimin e Francës në favor të angazhimit europian të Shqipërisë

Rama mbërrin në Paris: Vizita e parë e këtij niveli në historinë e marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Francës

Rama dhe Presidenti francez Macron do të nënshkruajnë disa marrëveshje ndërqeveritare dhe memorandume mirëkuptimi mes vendeve.

Rama në Francë me ftesë të Presidentit Macron

Kryeministri Edi Rama nisi sot një vizitë zyrtare dyditore në Paris, Francë, me ftesë të Presidentit francez Emmanuel Macron.

Nikolla takim me kryetaren e Grupit të Miqësisë Francë-Shqipëri

Gratë kryeparlamentare pjesëmarrëse në Samit u pritën në një takim të veçantë nga Presidenti i Republikës Franceze Emmanuel Macron.

Nikolla takon Macron në Samitin Botëror të Grave Kryeparlamentare në Paris

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, po merr pjesë në Samitin Botëror të Grave Kryeparlamentare, organizuar nga Kryetarja e Asamblesë Kombëtare të Francës, Yaël Braun-Pivet, në 6-7 mars, në Paris

Vdekja e ngadaltë e ëndrrës politike të Emmanuel Macron

Bindjet politike të Macron mbeten të paqarta. Sot shumë francezë mendojnë se ai është thjesht një aktor i mirë me një kostum elegant

Presidenti Macron akuzohet për tradhti ndaj Francës!

Mori pjesë në një ceremoni hebraike brenda rezidencës së vet zyrtare, në Pallatin Elysée.

Forumi i Paqes në Paris, Kurti takon Macron

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pritur sonte në takim nga presidenti francez Emmanuel Macron.