“The Travel off Path”: Shqipëria mes pesë destinacioneve evropiane me tarifat më të lira

Shqipëria kohët e fundit ka fituar një interes të madh në skenën e turizmit ndërkombëtar falë kulturës së saj të pasur, rivierës mahnitëse dhe çmimeve të arsyeshme.

Italianët “pushtojnë” Shqipërinë

Tv Norba: Fluks turistësh me tragete dhe avionë

Turistë edhe në llixhat e Sarandoporit në Leskovik, Rama publikon pamjet

Llixhat e Sarandoporit, 10 km në jug të qytetit të vogël të Leskovikut janë një nga vendet që po tërheqin gjithmonë e më tepër vizitorë e turistë.

Fluks i lartë turistësh të huaj në Alpet e Shqipërisë

Parku Kombëtar Alpet e Shqipërisë edhe për këtë vit vijon të jetë ndër destinacionet e preferuara të të pasionuarve pas turizmit malor.

Rama ndan fotot: Saranda e preferuara e turistëve

Saranda është një nga qytetet më të frekuentuara gjatë sezonit turistik. Porti Detar i Sarandës.

Piramida e Tiranës, një nga destinacionet më të vizituara nga turistët

Transformimi i Piramidës në Tiranë vlerësohet si një nga 12 projektet më të mira arkitekturore në botë.

Mirela Kumbaro, “Madam Turizëm”!

Shqipëria nuk ka parë kurrë një fluks të tillë turistik të huaj, si këtë vit!

“The Sun”: Shqipëria turistike, “Maldivet ekonomike të Europës”

Kështu e përkufizon britanikja “The Sun” vendin tonë në një artikull ku nuk mungojnë vlerësimet

Rama: Velipoja, ndër detet më të pastër për cilësinë e ujërave

Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale foto nga plazhi i Velipojës, i cili ofron mundësi argëtimi për çdo grupmoshë.

Rama: Gryka e Këlcyrës, parajsa e “një mijë e një burimeve” që tërheq turistë të huaj

Turizmi po merr përmasë edhe në Peshtan, tek Gryka e Këlcyrës, ku turistët kanë nisur të eksplorojnë natyrën e bukur përmes lundrimit me kayak.