Vdes në burg, spiuni i dyfishtë i FBI dhe Rusisë

Amerikani kishte punuar për FBI dhe shitur sekretet te Rusia

Ish-spiunët e Mossad “pushtojnë” Hollivudin

Agjencia SPY LEGENDS është themeluar nga ish-agjenti i Mossad, Avner Avraham

Si u bë vrasës për llogari të Mossadit njeriu i besuar i Hitlerit

Historia e pabesueshme e Otto Skorzeny, nga një nazist i bindur në agjent të shërbimit izraelit

“Unit 8200”, njësia sekrete ushtarake që rrit gjenitë izraelitë

Njësia e super sofistikuar ku bashkohen ushtarakë, matematicienë dhe programuesë në fushën e teknologjisë së lartë

Të luftosh me algoritme, ushtria është shkencë në Izrael

Si vendos ushtria izraelite për sulmet përmes algoritmeve të inteligjencës artificiale të kompjuterave.

Spiunoi për llogari të Rusisë, dënohet me 30 vjet oficeri i marinës

Walter Biot kishte fotografuar 19 dokumente të klasifikuara të NATO, përfshirë dokumente “Tepër sekret”.

“Gruaja e kuzhinës”, ish-agjentja veterane e Mossad zbulon të gjitha sekretet

Tashmë në moshën 90-vjeçare, agjentja e Mossad, Shush Amit, pranoi të ekspozohej dhe të tregonte historinë e saj

Si u bë Mossad, një nga më efikasët në botë

U desh pak kohë që shërbimi inteligjent izraelit të shndërrohej në një pikë referemi në mbarë botën e spiunazhit

Berlini, qyteti i përjetshëm i spiunëve

Duket si lajm nga koha e Luftës së Ftohtë, por është “business as usual”. Në Berlin, spiunazhet kanë traditë.

Lidhje me oligarkun rus, arrestohet ish-zyrtari i lartë i FBI-së

Ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal u arrestua për lidhje me oligarkun rus, miliarderin Oleg Deripaska.