Samiti Rinor i B40, Veliaj: Të rinjtë frymëzohen nga Tirana jonë

Prej dy ditësh, në Tiranë, po zhvillohet Samiti Rinor i B40-ës

Veliaj takim me bashkitë malazeze, anëtare të B40 në Podgoricë: Të lobojmë për projektet e BE-së

Në cilësinë e Presidentit të B40, organizim që këtë vit kryesohet nga kryeqyteti shqiptar, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi në Podgoricë një takim me bashkitë malazeze anëtare ose potenciale për t’u anëtarësuar në rrjetin e B40.

Veliaj pret ministren e Arsimit dhe Inovacionit të Malit të Zi: Projekt për pasurimin e bibliotekave shqiptare në Mal të Zi

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim ministren e Arsimit dhe Inovacionit të Malit të Zi, Angjela Jakshiç Stojanoviç, gjatë vizitës së saj në Tiranë.

Veliaj për Zonën e Lirë Ekonomike: Do të punësohen 5-7 mijë persona

Zona e Lirë Ekonomike e Tiranës është një projekt që tashmë ka filluar dhe shumë shpejt do të nisë dhe faza e dytë e investimit.

Veliaj: Shkolla e re “Emin Duraku”, kushte më të mira për 1200 nxënës e mësues

Shkolla 9-vjeçare “Emin Duraku” në zonën e ish-Bllokut pas përfundimit të rikonstruksionit ofron tashmë kushte më të mira për nxënësit dhe mësuesit.

Veliaj në konferencën e Straife: Sot në Shqipëri bëhet më lehtë biznes

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ftoi kompanitë ndërkombëtare që të zhvillojnë bizneset e tyre në Shqipëri.

Veliaj pritet nga kryetarja e bashkisë së Tokios: Mike e mirë dhe promotore e inovacionit

Gjatë vizitës së tij në Japoni, kryebashkiaku i Tiranësj është pritur nga kryetarja e bashkisë së Tokios, Yuriko Koike.

Shfaqja e parë në kinemanë “Maks Velo”, Veliaj: Edhe hapësira të tjera do të kthehen në qendra arti

Kinemaja “Maks Velo” i është rikthyer qytetarëve të Laprakës si një hapësirë e re arti e kulture për komunitetin e zonës.

Veliaj: Nga 1 janari 2025, autobusët falas për pensionistët

Bashkia e Tiranës do të transformojë shërbimin për 200 mijë qytetarë që përdorin transportin publik, duke e modernizuar atë me autobusë elektrikë, si dhe nga 1 janari ky shërbim do të jetë falas për pensionistët.

Ndriçues LED në rrugët dytësore të Unazës së Madhe

Kryebashkiaku Veliaj: Rrisin shikueshmërisë dhe kursimin e energjisë