Veliaj: TEDA Tirana prezantohet së shpejti në Samitin e Teknologjisë në Tokio

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim ambasadoren e Japonisë në Tiranë, Kikuko Kato.

“Udhëtim në Japoni”

Ambasada japoneze në Shqipëri në bashkëpunim me bashkinë Shkodër dhe bibliotekën publike “Marin Barleti” organizuan ekspozitën fotografike “Udhëtim në Japoni”.

Koçiu me ambasadoren Kato: Japonia mbështetje në fuqizimin e spitaleve me pajisje moderne

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu zhvilloi një takim me ambasadoren e Japonisë, Kikuko Kato.

Nikolla takon ambasadoren e Japonisë: Në rritje bashkëpunimi parlamentar mes dy vendeve

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, u takua me ambasadoren e re të Japonisë, Kato Kikuko

Balla me ambasadoren e Japonisë: Ekspertizë për forcimin e kapaciteteve profesionale të policisë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla takim me ambasadoren e të Japonisë në Shqipëri, Kato Kikuko.

Ambasadorja e Japonisë, Kikuko Kato, paraqet Letrat Kredenciale

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti sot në takim Ambasadoren e re të Japonisë në Tiranë, Kikuko Kato

Japonia i dhuron Përmetit mjet për mbledhjen e mbetjeve urbane

Ambasadori i Japonisë në Shqipëri, Takada Mitsuyuki, zhvilloi një vizitë në Bashkinë Përmet

Margariti: Anime Fest, një nga ngjarjet më të bukura të Javës së Kulturës Japoneze

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ishte e pranishme në këtë event, së bashku me ambasadorin japonez në Shqipëri, Mitsuyuki Takada.

Veliaj pret delegacionin e deputetëve japonezë: Krenarë që ju kemi aleatë në fushën e teknologjisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës priti një delegacion me përfaqësues të Grupit të Miqësisë Japoni-Shqipëri

Ambasada e Japonisë i dhuron libra bibliotekës “Marin Barleti” në Shkodër

Librat janë ofruar nga “Nippon Foundation” dhe “Tokyo Foundation for Policy Research”