Ambasadori Japelj në Ekspozitën “Diaries 2023 The Archive as Encounter”

Fokusi i aktivitetit është Lindart dhe Shoqata e Grave Artiste Shqiptare


Ambasadori i Sllovenisë në Shqipëri, Peter Japelj dhe bashkëshortja e tij, Renata Japelj Marmulaku, morën pjesë dje në Simpoziumin dhe hapjen e Ekspozitës me titull “Diaries 2023 The Archive as Encounter”, e organizuar nga Bulevard Art and Media Institute.

POSTIMI I AMBASADES SLLOVENE

Ambasadori Peter Japelj dhe bashkëshortja e tij Renata Japelj Marmulaku morën pjesë dje në Simpoziumin dhe hapjen e Ekspozitës me titull Diaries 2023 The Archive as Encounter, e organizuar nga Bulevard Art and Media Institute.

Fokusi i aktivitetit është Lindart dhe Shoqata e Grave Artiste Shqiptare, aktive në Shqipëri midis viteve 1994 dhe 2010.

Ndër artistët pjesëmarrës janë filozofi, teoricienja, artistja, profesoresha dhe studiuesja sllovene Marina Gržinić dhe artistja shqiptare dhe mikesha e Ambasadës, Suela Muça.

Ambassador Peter Japelj and his spouse Renata Japelj Marmulaku attended yesterday Symposium and opening of the…

Posted by Veleposlaništvo Slovenije v Tirani / Ambasada e Sllovenisë në Tiranë on Wednesday, June 28, 2023

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku

Global 360

Osmani në Turqi për Forumin Diplomatik të Antalias

Me ftesë të Presidentit Recep Tayyip Erdogan, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku