Ambasadori Japelj takim me Ambasadorin e ri të Shqipërisë në Slloveni, Oljan Kanushi

Gjatë takimit u theksuan marrëdhëniet e shkëlqyera mes Sllovenisë dhe Shqipërisë


Ditën e premte, dt. 22 shtator, Ambasadori Japelj zhvilloi një takim me Ambasadorin e ri të Shqipërisë në Slloveni, z. Oljan Kanushi. Gjatë takimit u theksuan marrëdhëniet e shkëlqyera mes Sllovenisë dhe Shqipërisë, si dhe shpresa që marrëdhëniet mes dy vendeve dhe popujve do të thellohen edhe më tej. Ambasadori Japelj i uroi Ambasadorit Oljan Kanushi një veprimtari të suksesshme në Slloveni.

***

Veleposlanik Japelj je v petek 22. septembra opravil pogovor z novim veleposlanikom Albanije v Sloveniji Oljanom Kalučino. Poudarila sta odlične odnose med državama in upanje, da se bodo odnosi med državama in ljudmi še poglobili. Veleposlanik Japelj je veleposlaniku Oljanu Kanushi ju zaželel uspešno delo v Sloveniji.

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku

Global 360

Osmani në Turqi për Forumin Diplomatik të Antalias

Me ftesë të Presidentit Recep Tayyip Erdogan, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku