Kumbaro: Vijojnë përgatitjet për turizëm të sigurt gjatë sezonit veror

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro bën me dije se përgatitjet për turizëm të sigurt gjatë sezonit veror vijojnë nga të gjitha strukturat e ngarkuara për mbarëvajtjen e tij.


Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro bën me dije se përgatitjet për turizëm të sigurt gjatë sezonit veror vijojnë nga të gjitha strukturat e ngarkuara për mbarëvajtjen e tij.

Kumbaro në një postim në rrjetet sociale tha se “u mbajt takimi i grupit të Taskforcës duke bërë bashkë Prefekturën e Durrësit, Policinë Kufitare dhe Emigracionit, Policinë Bashkiake dhe përfaqësues të Agjencisë Rajonale të Bregdetit Durrës për monitorimin e operatorëve të turizmit detar që operojnë në plazhin e madh Durrës për sezonin turistik veror 2024”.

“Gjithashtu Agjencia Kombëtare e Bregdetit përmes Agjencive Rajonale të Bregdetit të Sarandës, Vlorës, Durrësit e Lezhës ka kryer monitorime tek subjektet që ushtrojnë aktivitetin si stacion plazhi me qëllim informimin për plotësimin e kushteve të sigurisë që nga prezenca e kullave të vrojtimit deri tek sinjalistika për sigurinë në plazhe”, tha Kumbaro.

Në të gjitha bashkitë bregdetare vijojnë përgatitjet për sezonin turistik, për t’u ofruar turistëve vendas e të huaj, mjedise të pastra dhe shërbime me standardet më të mira.

Super Gjermania!

Gjermania e nisi rrugëtimin në Europian, në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mposhtur Skocinë 5-1

Global 360

G7 – Papa Françesku u kërkon udhëheqësve të ndalojnë armët e IA-së

Papa Françesku u ka bërë thirrje sot udhëheqësve të Grupit të Shtatë (G7) që të miratojnë një qasje të kujdesshme…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Super Gjermania!

Gjermania e nisi rrugëtimin në Europian, në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mposhtur Skocinë 5-1