Cameron më 22 maj në Tiranë, takim me Begajn dhe Ramën

Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, David Cameron do të zhvillojë një vizitë zyrtare më 22 maj në Tiranë.


Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, David Cameron do të zhvillojë një vizitë zyrtare më 22 maj në Tiranë.

Burime nga Presidenca, konfirmuan për Agjencinë Telegrafike Shqiptare (ATSH) detaje të vizitës së Sekretarit Cameron në vendin tonë.

Sipas burimeve, Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe pritet të takohet me Presidentin Bajram Begaj, Kryeministrin Edi Rama, si edhe me Ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani.

Edhe mediet britanike kanë publikuar detaje nga vizita e Cameron në Shqipëri.

“The Sun”, shkruan se në fokus të këtij takimi do të jetë emigracioni i paligjshëm.

Sipas ‘The Sun’, Cameron do të njoftojë një plan mes dy qeverive për të për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar.

“Cameron do të njoftojë një goditje të re ndaj bandave të organizuara kriminale që qëndrojnë pas rrjeteve të kontrabandës së njerëzve”, shkruan “The Sun”.

Super Gjermania!

Gjermania e nisi rrugëtimin në Europian, në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mposhtur Skocinë 5-1

Global 360

G7 – Papa Françesku u kërkon udhëheqësve të ndalojnë armët e IA-së

Papa Françesku u ka bërë thirrje sot udhëheqësve të Grupit të Shtatë (G7) që të miratojnë një qasje të kujdesshme…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Super Gjermania!

Gjermania e nisi rrugëtimin në Europian, në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mposhtur Skocinë 5-1