Gonzato: “Transporti i Gjelbër në Tiranë”, një projekt i shkëlqyer

Ambasadori i Bashkimit Europian: Tirana është një qytet i gjallë dhe me jetë, ku vijnë shumë të huaj.


Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Silvio Gonzato, gjatë aktivitetit për prezantimin e projektit “Transporti i Gjelbër në Tiranë”, nuk i ka kursyer fjalët e mira për kryeqytetin shqiptar, kur tha se Tirana është një qytet i shkëlqyer, me plot jetë, që po zhvillohet me ritme të shpejta.

“Kryeqyteti është kthyer në ‘viktimë’ të suksesit të vet dhe një gur kilometrik në përpjekjet tona të përbashkëta për shndërrimin e gjelbër të qytetit.

Tirana është një qytet i shkëlqyer, i gjallë e me jetë, ku vijnë shumë të huaj. Ky projekt do e ndihmojë Tiranën për të trajtuar këto sfida dhe të ecë përpara.

Do përcaktohet një standard i ri si do lëvizin qytetarët e Tiranës, do kontribuojë në jetën e qytetarëve dhe vizitorëve, duke e përmirësuar atë”, tha ambasadori i BE në vendin tonë.

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…