Projektet gjermane në Shqipëri, ambasadorja Sakiqi takon Geiger

Ambadadorja e Shqipërisë në Gjermani, Adia Sakiqi, takohet me Arnold Geiger, përfaqësuesin e shoqatës “Nehemiah Gateway”.


Ambadadorja e Shqipërisë në Gjermani, Adia Sakiqi, u takua me Arnold Geiger, përfaqësuesin e shoqatës “Nehemiah Gateway”.

“Nehemiah Gateway” është pranishme prej vitesh në Shqipëri, përmes projekteve të ndryshme.

Projekti më i fundit arsimor Amaro Tan në Pogradec ofron edukim dhe përkujdesje sociale, si edhe orientim profesional përmes kurseve te specializuara.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË GJERMANI

Kenaqesi e vecante te takoja perfaqesuesin e Nehemiah Gateway, z. Arnold Geiger, me te cilin patem nje bashkebisedim shume te frytshem. Nehemiah Gateway eshte nje organizate jo-fitimprurese, e pranishme prej vitesh ne Shqiperi, permes projekteve te ndryshme ne ndihme te njerezve. Projekti me i fundit arsimor Amaro Tan ne Pogradec ofron edukim dhe perkujdesje sociale, si edhe orientim profesional permes kurseve te specializuara. Bashkepunimi yne do te vijoje edhe ne te ardhmen me projekte dhe iniciativa te reja

Kenaqesi e vecante te takoja perfaqesuesin e Nehemiah Gateway, z. Arnold Geiger, me te cilin patem nje bashkebisedim…

Posted by Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Republikën Federale të Gjermanisë on Wednesday, February 21, 2024

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës