Studion për Drejtësi në Beograd, ambasadori Canaj pret studenten Daliborka Shuto

Daliborka Shuto studion Bahchelor, në Fakultetin e Drejtësisë të UT shtetëror të Beogradit.


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, priti në një takim kortetie, studenten shqiptare Daliborka Shuto, e cila studion Bahchelor, në Fakultetin e Drejtësisë të UT shtetëror të Beogradit.

Shuto, e cila së shpejti nis specializimin për gradën Master në fushën e të Drejtës Civile, është një prej shumë studentëve shqiptarë që kanë zgjedhur të studiiojnë në Serbi.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE

Me studenten shqiptare Daliborka Shuto, e cila studion Bahchelor, në Fakultetin e Drejtësisë të UT shtetëror të Beogradit dhe së shpejti nis specializimin për gradën Master në fushën e të Drejtës Civile.

Me studenten shqiptare Daliborka Shuto, e cila studion Bahchelor, në Fakultetin e Drejtësisë të UT shtetëror të Beogradit dhe së shpejti nis specializimin për gradën Master në fushën e të Drejtës Civile.

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Thursday, January 25, 2024

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…