Ambasadori Nano: Privilegj të përfaqësoj Shqipërinë në Konfederatën Zvicerane

Ambasadori i ri i Shqipërisë në Zvicër, Mustafa Nano paraqet Letrat Kredenciale tek Presidenti i Konfederatës së Zvicrës, Alain Berset.


Ambasadori i ri i Shqipërisë në Zvicër, Mustafa Nano paraqiti sot Letrat Kredenciale tek Presidenti i Konfederatës së Zvicrës, Alain Berset.

Pas dorëzimit të Letrave Kredenciale, Presidenti Berset dhe Ambasadori Nano diskutuan mbi mundësitë e forcimit të marrëdhënieve bilaterale ndërmjet Shqipërisë dhe Zvicrës, sidomos nevojën për të nxitur e thelluar bashkëpunimin ekonomik.

Presidenti Berset nuk la pa përmendur bashkëpunimin e shkëlqyer të dy vendeve tona si anëtare jo të përhershme në KS të OKB-së.

Ambasadori Nano e cilësoi një privilegj përfaqësimin e Shqipërisë në Konfederatën Zvicerane.

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku

Global 360

Osmani në Turqi për Forumin Diplomatik të Antalias

Me ftesë të Presidentit Recep Tayyip Erdogan, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku