Ambasada e Shqipërisë pritje për bashkëshortet e Atasheve Ushatarakë në Greqi

Zonjat e huaja patën mundësinë të njihen me traditat, kulinarinë dhe mikpritjen e ngrohtë shqiptare.


Ambasada e Shqipërisë në Athinë organizoi një pritje për një grup të bashkëshorteve të Atasheve Ushatarakë të akredituar në Greqi.

Sipas njoftimit të ambasadës, zonjat patën mundësinë të njihen me traditat, kulinarinë dhe mikpritjen e ngrohtë shqiptare.

E pranishme ishte dhe ambasadorja Luela Hajdaraga.

POSTIMI I AMBASADËS

Patëm kënaqësinë të mikpresim në ambientet e Ambasadës së RSH-së në Athinë një grup të bashkëshorteve të Atasheve Ushatarakë të akredituar në Greqi, me të cilat bashkëbiseduam miqësisht rreth vendeve tona, kontributin e grave në zhvillimin e tyre, por dhe sfidat që ato ndeshin gjatë shoqërimit të bashkëshortëve ushtarakë në detyrat e tyre, në shtete të ndryshme.

Gjatë këtij takimi, të organizuar nga ana jonë, nën kujdesin e bashkëshortes së Atasheut Ushtarak shqiptar, znj. Mrike Berzani, zonjat patën mundësinë të njihen me traditat, kulinarinë dhe mikpritjen e ngrohtë shqiptare.

✅ Patëm kënaqësinë të mikpresim në ambientet e Ambasadës së RSH-së në Athinë një grup të bashkëshorteve të Atasheve…

Posted by Albanian Embassy in Greece – Ambasada Shqiptare në Greqi on Friday, October 20, 2023

Media gjermane “Blick”: Vizitoni Shqipërinë – vendin mesdhetar me pasuri historike dhe kulturore

"Shqipëria po lulëzon dhe numri i turistëve në vend po rritet me shpejtësi", shkruan Blick

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Media gjermane “Blick”: Vizitoni Shqipërinë – vendin mesdhetar me pasuri historike dhe kulturore

"Shqipëria po lulëzon dhe numri i turistëve në vend po rritet me shpejtësi", shkruan Blick