Bushati takim me ambasadorin e Kosovës në SHBA

Ambasada e Republikës së Kosovës ishte ndalesa e parë e takimeve zyrtare të ambasadorit të caktuar Ervin Bushati


Ambasada e Republikës së Kosovës ishte ndalesa e parë e takimeve zyrtare të ambasadorit të caktuar Ervin Bushati me trupin diplomatik të akredituar në Uashington DC.

Në një atmosferë vëllazërore, ambasadori Ilir Dugolli uroi ambasadorin Bushati për marrjen e detyrës dhe e njohu atë me veprimtarinë e trupit diplomatik në Uashington DC. Ndër të tjera, shprehu gatishmërinë e plotë për vijimin e bashkëpunimit ndërmjet dy përfaqësive.

Ambasadori Bushati shprehu falenderimet e rastit për mikëpritjen e ngrohtë dhe nënvizoi domosdoshmërinë e bashkëpunimit ndërmjet dy ekipeve të ambasadave, përfshirë dhe organizmin e aktiviteteve dhe nismave të përbashkëta. Përmes bashkëpunimit të ngushtë dhe komunikimit të vazhdueshëm, do të ndihmojnë në promovimin e interesave dhe prioriteteve të përbashkëta.

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…