Ambasadori Kurtezi, takim lamtumire me Presidentin e Malit të Zi

Presidenti Milatoviq vlerëson kontributin e Ambasadorit në intensifikimin e bashkëpunimit politik


Takim përshëndetës i Ambasadorit Ridi Kurtezi me Presidentin Jakov Milatoviq, në përfundim të misionit diplomatik në Malin e Zi.

Në përfundim të misionit diplomatik në Malin e Zi, Ambasadori Ridi Kurtezi u përshëndet zyrtarisht me Presidentin Jakov Milatoviq, me të cilin konstatuan zhvillimin e suksesshëm dhe forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve dypalëshe midis Shqipërisë dhe Malit të Zi.

Presidenti Milatoviq ka vlerësuar kontributin e Ambasadorit në intensifikimin e bashkëpunimit politik, ekonomik, social dhe kulturor dhe si nxitës në forcimin e urave të bashkëpunimit midis Shqipërisë dhe Malit të Zi.

Ambasadori ka falenderuar Presidentin Milatoviq për bashkëpunimin dhe mikpritjen dhe i ka uruar një mandat të suksesshëm në krye të vendit, në funksion dhe në të mirë të zhvillimit dhe të prosperitetit politik dhe ekonomik të Malit të Zi.

“Daily Mail”: Mirë se vini në Rivierën Shqiptare – destinacioni i ri i pushimeve me plazhe të pacënuara

Joe Kessel shkruan në të përditshmen britanike “Daily Mail”.

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

“Daily Mail”: Mirë se vini në Rivierën Shqiptare – destinacioni i ri i pushimeve me plazhe të pacënuara

Joe Kessel shkruan në të përditshmen britanike “Daily Mail”.